kreatywny autoportret długi czas naświetlania

Jak robić zdjęcia w domu przy słabym oświetleniu? Spróbuj fotografii na długim czasie naświetlania. Zacznij tworzyć kreatywne autoportrety w swoim mieszkaniu. Jak? Podpowiem Ci w tym wpisie. 

Jak zrobić autoportret przy słabym oświetleniu 

Fotografie na długim czasie naświetlania często są wykorzystywane w ujęciach z rozmytym ruchem wody lub chmur. Dziś chcę Ci przybliżyć to zastosowanie przy portrecie. Jak przygotować zdjęcie z efektem rozmytej postaci, która sprawia wrażenie ducha? Zobaczmy.

Na początek – przy robieniu zdjęć na długim czasie aparat musi stać stabilnie (statyw obowiązkowy).

Zmniejszamy mocno wartość ISO (u mnie często jest to 100), ustawiamy dużą wartość przysłony (f/14) i wybieramy odpowiednio długi czas naświetlania (5s, 8s).

Pierwsze podejście do autoportretu na długim czasie? Zobacz wideo, które wrzuciłam na Instagram – jak ustawić się do zdjęcia

Zacznij fotografować na długim czasie naświetlania

Jak robić zdjęcia w domu na długim czasie naświetlenia

Robiąc ten autoportret ustawiłam się na tle jasnej ściany. Dla kontrastu ubrałam ciemną koszulkę. Zdjęcie było robione w pochmurne popołudnie.

Ustawienia aparatu: ISO 100, f/14, czas 8 sekund. Obróbkę zdjęcia przygotowałam w programie Lightroom Classic.

Ustawiłam się do zdjęcia tak, by na początku mieć ręce oparte na kolanie. Kiedy uruchomiłam zdalnie migawkę (dzięki aplikacji SnapBridge mam możliwość sterowania aparatem za pomocą mojego telefonu) poczekałam z 3 sekundy w tej pozycji, następnie zmieniłam ustawienie rąk i głowy. I tak powstało to zdjęcie z efektem prześwitującej postaci.

Mam nadzieję, że tym wpisiem mogłam przybliżyć Ci robienie autoportretu na długim czasie naświetlania. Takie zdjęcia świetnie się sprawdzają przy słabym oświetleniu. Trzymam kciuki za Twoje podejścia!

Szukasz więcej pomysłów na zdjęcia w domu? Zajrzyj na mój Instagram marcelina_fotografuje_i zacznij przygodę z autoportretem.
Jeśli podobał Ci się ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej o robieniu kreatywnych zdjęć, zapisz się na moją listę mailową. Otrzymaasz darmowy rozdział e-booka. Co tydzień wysyłam wiadomości pełne inspiracji.


Regulamin Sklepu  |   Regulamin i Polityka Prywatności