Wyzwanie na Instagramie

Mija już ponad rok, odkąd wymyśliłam fotograficzne wyzwanie na Instagramie #piątekztelefonem (piątek z telefonem). W skrócie chciałam się nauczyć robić lepsze zdjęcia swoim telefonem i w tym celu potrzebowałam jakieś motywacji. Pomyślałam, że Instagram będzie dobrym miejscem na wspólną naukę. I w tym poście chcę się z Tobą podzielić tym, czego się nauczyłam podczas tego wyzwania. To co, zaczynamy!

 

Czego uczy mnie wyzwanie #piątekztelefonem? 

Kreatywności

Kreatywność to dla mnie kombinowanie. To wykorzystywanie takich przedmiotów jak siatka po jabłkach, do tworzenia cieni na swojej twarzy (post o tym możesz przeczytać tutaj) Rozglądam się po mieszkaniu i szukam różnych przedmiotów, które mogą mi pomóc urozmaicić mój kadr. Jeśli mam pustą głowę to szukam inspiracji na Pinterest i później przy robieniu zdjęć dodaję coś od siebie. Lub robię całkiem na odwrót.

czego uczy wyzwanie na instagramie

 

Szukanie ciekawych kadrów w domu

Bo jestem dość leniwa, by wychodzić na pole 🙂 Robię zdjęcia telefonem jak jestem gdzieś na spacerze, ale na to wyzwanie szukam ciekawych kadrów w domu. Działam z tym, co jest w zasięgu mojej ręki. Jak na przykład z firanką. Stoję tak rano i kręcę się po pokoju z myślą – jakie dziś kadr przygotować na #piątekztelefonem? I wygłupiam się przy firance, robię na ślepo zdjęcia, po czym błyśnie mi w głowie – ej, to wcale nie jest głupie! I mam autoportret z firanką 🙂

 

Docieram do nowych osób na Instagramie

Dzięki wyzwaniu docieram do nowych osób na Instagramie. I nie są do boty, a żywi ludzie, którzy tak jak ja chcą się nauczyć robić lepsze zdjęcia telefonem. Szukają pomysłów na ciekawsze kadry, czy w ogóle motywacji to robienia ich. Co piątek podaję nowy temat, dzięki temu nie trzeba się męczyć, jakie zdjęcie robić. Wiem sama po sobie, że jak mam podaną konkretną tematykę to jest mi łatwiej się przygotować.

 

Trafiam na ciekawe konta na Instagramie

Jak wiadomo, nie tylko ja biorę udział w wyzwaniu i dzięki temu trafiam na inne konta, które są ciekawe, inspirujące. Tak poznałam na przykład:

  • Justynę od pięknych haftów  @jukorozki
  • Kasię z niesamowitymi pomysłami na zdjęcia @aellirenn
  • Najlepsze przytulanki i najśmieszniejsze opisy postów to tylko u @badyleispolka

 

Także jeśli nie masz planów na następny piątek i masz telefon, który jest w stanie robić zdjęcia to wpadnij na Instagram i dołącz do wyzwania 🙂
Jeśli podobał Ci się ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej o robieniu kreatywnych zdjęć, zapisz się na moją listę mailową. Otrzymaasz darmowy rozdział e-booka. Co tydzień wysyłam wiadomości pełne inspiracji.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Regulamin Sklepu  |   Regulamin i Polityka Prywatności