fotograficzne wyzwania na Instagramie

#piątekztelefonem to fotograficzne wyzwanie na Instagramie, które wymyśliłam spontanicznie. Po prostu pewnego dnia zaczęłam zastanawiać się, dlaczego tak mało zdjęć robię telefonem. Lustrzankę nie zawsze mam przy sobie, z resztą ona swoje waży, natomiast telefon jest pod ręką i to cały czas. Więc dlaczego by nie zrobić małego fotograficznego wyzwania?

 

#piątekztelefonem – uczymy się robić zdjęcia telefonem

 

Fotograficzne wyzwanie na Instagramie

Rzuciłam pomysł na Instagram, że jeśli ktoś chce dołączyć do małego wyzwania, to zapraszam i poprosiłam tylko o użycie specjalnego hashtagu oraz oznaczenie mnie, bym wiedziała, że nie jestem w tym sama. Choć przyznam się, że miałam małe obawy, że będzie tylko moje zdjęcie. Ale jak się okazało, już przy pierwszym piątku dołączyło do mnie kilkanaście osób, bo też chcieli się nauczyć robić lepsze zdjęcia telefonem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Marcelina (@marcelina_fotografuje_)

 

Uczę się fotografii mobilnej

Od tamtego czasu robię więcej zdjęć telefonem i łapię się na tym, że naprawdę mogę mieć tak samo dobre ujęcia, jak lustrzanką. Owszem nie będę miała tego samego rozmycia jak przy portrecie, ale nawet mi to nie przeszkadza. Robienie zdjęć telefonem wymaga ode mnie więcej cierpliwości, pobudza moją kreatywność i uczy obróbki.

 

Nie trzeba mieć super sprzętu, by dołączyć

Jeśli masz ochotę i sprawny aparat w telefonie to ja Ciebie serdecznie zapraszam do dołączenia do wyzwania. Co tydzień pojawia się nowy temat, byśmy się nie zanudzili przy jednym. Używamy specjalnego hashtagu #piątekztelefonem i publikujemy zdjęcia w piątki. Choć to nie jest żelazna reguła. Ogólnie zdjęcia można dodawać do niedzieli. W niedzielę również robię małe podsumowanie z najciekawszymi kadrami i pokazuję je w swojej relacji.

 

Dlaczego warto brać udział w #piątekztelefonem?

Przede wszystkim jest to super zabawa. Poznasz ciekawe konta, możesz zyskać nowych obserwujących, ogólnie inspirujemy się wzajemnie. Wyzwanie jest po to, byśmy zaczęli robić ciekawsze zdjęcia telefonem. Jeśli nie masz pomysłu, jakie kadry publikować na Instagramie to podsunę Ci ich kilka. Na moim koncie możesz również zobaczyć wskazówki, które są pomocne przy fotografii mobilnej-to tzw moje #TELETIPY.

To jak, widzimy się w piątek? 🙂

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Marcelina (@marcelina_fotografuje_)

1 comment on “#piątekztelefonem – fotograficzne wyzwanie na Instagramie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Regulamin Sklepu  |   Regulamin i Polityka Prywatności