Pomysły na zdjęcia

Przychodzi moment kiedy nie mam kompletnie pomysłu na zdjęcia. Cała moja kreatywność gdzieś się ulotniła i zostałam z pustą głową. Jeszcze jakiś czas temu mocno bym marudziła dlaczego nie mam tak świetnych pomysłów jak inni, a później zaległa obrażona na kanapie. W końcu nauczyłam się jak radzić sobie z blokadą twórczą. 

 

Pudełko ze starymi zdjęciami

Pamiętam jak w naszym mieszkaniu było pudełko, w którym znajdowały się stare fotografie moich rodziców. Jak byłam mała bardzo interesowałam się tymi zdjęciami. Zanosiłam cały karton do mojego Taty i pytałam – kto na nich jest. Zapał papierosa i opowiadał. A to w której ławce siedział w szkole on i moja Mama, wspominali swoich nauczycieli, potańcówki i oczywiście było tam pełno zdjęć moich z rodzeństwem jak biegamy w pieluchach. To nie były żadne zdjęcia artystyczne, ale taka zwykła codzienność. I właśnie to było w nich najpiękniejsze. Od tamtej pory bardzo polubiłam czarno – białe fotografie.

 

Co robię kiedy nie mam pomysłu na zdjęcia?

Sądzę, że w temacie blokady twórczej nie jestem sama. Instagram to super miejsce inspiracji, ale też może wzbudzać irytację. Często łapałam się na tym, że oglądając innych zdjęcia bardzo zazdrościłam. Bo ich autorzy mają świetne, kreatywne pomysły, a ja walczę z pustą głową.

Dlatego zamiast porównywać się do innych, zaczęłam się inspirować ich pracami.
I tak zmontowałam kolejne video, w którym chcę Ci podpowiedzieć, co robię kiedy nie mam pomysłu na zdjęcia.

 

 

Jeśli szukasz wartościowych i uczących fotografii profili na Instagramie to polecam obserwować:

 

Jak jest u Ciebie? Co robisz kiedy dopada Cię blokada twórcza? Podziel się w komentarzu 🙂
Jeśli podobał Ci się ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej o robieniu kreatywnych zdjęć, zapisz się na moją listę mailową. Otrzymaasz darmowy rozdział e-booka. Co tydzień wysyłam wiadomości pełne inspiracji.


Regulamin Sklepu  |   Regulamin i Polityka Prywatności