Pomysły na zdjęcia w domu na Instagram

Szukasz pomysłów na ciekawe zdjęcia na Instagram? W tym poście podrzucę Ci kilka inspiracji na autoportret, który możesz wykonać w domu. 

Jak robić ciekawe zdjęcia na Instagram?

Chyba jak większość osób, chciałam publikować na Instagramie wszystko. Jedzenie, zdjęcia z podróży, selfie artystyczne i mniej artystyczne. To jednak sprawiało, że moje konto było totalnym miszmaszem i tak naprawdę na niczym konkretnym się nie skupiało. A ja czułam, że stoję w miejscu.

Postanowiłam skupić się na jednym temacie – autoportrecie. Dzięki temu zaczęłam się uczyć nowych rzeczy i rozwijać bardziej w fotografii. Zawęziłam jeszcze bardziej ten temat i postanowiłam pracować nad autoportretami, które robię w domu. Tak mogłam zacząć się dzielić swoimi pomysłami na zdjęcia we wnętrzach.

Ciekawe autoportrety na Instagram

Ciekawe, czyli jakie?

Instagram codziennie zalewa fala identycznych zdjęć (polecam zajrzeć na konto insta_repeat) i ciężko jest zrobić coś, co pozwoli się nam wyróżnić. Wtedy zamiast mieć zabawę z prowadzenia konta i dzielenia się swoimi zdjęciami, jest presja i porównywanie się do innych.

Jeśli interesuje Cię autoportret i szukasz pomysłów na ciekawe kadry w domu, to poniżej przygotowałam Ci małą ściągę.

1. Wykorzystaj bibułę do swoich autoportretów 

Weź obojętnie jaki kolor, zrób dziurę i możesz w ten sposób pokazać część Twojej twarzy. Oko, bądź usta. Poćwicz i zobacz, jakie Ci to przyniesie efekty.

Kreatywny autoportret w domu

2. Zdjęcia w ruchu

Podskoki, obroty, dzikie tańce – wprowadź ruch.

Ciekawe pomysły na fotografie na Instagram

3. Z książką

Zdjęcie zrobiłam w dość szybkim czasie przy drzwiach od pokoju – zarzuciłam na nie zielony koc i przyczepiłam starą gazetę. Ustawiłam się tak, by książka była na mojej pół twarzy. Zdjęcie wykonane telefonem, na trybie portretowym (iPhone SE).

Ciekawe portrety na Instagram

4. Skorzystaj z lusterka

Często przy autoportrecie robię zdjęcia z niewielkim lusterkiem. I nawet nie przeszkadza mi to, że nie widać całej mojej sylwetki. Czasem sama dłoń, również ciekawie może być w ten sposób sfotografowana.

Szukasz więcej inspiracji na autoportret w domu? Sprawdź e-booka, jakiego przygotowałam – e-book „Autoportret w domu”. I zacznij kombinować kreatywnie.

5. Baw się perspektywą

Do tego pomysłu miałam na początku mieszane uczucia. Wydawało mi się to niezbyt naturalne takie obracanie, ale wychodzi nawet ciekawie. Próbowałam „chodzić po ścianie”, czyli przykleiłam prześcieradło do ściany na zwykłą taśmę przezroczystą, poukładałam kilka książek na ziemi, jakieś roślinki i położyłam się na łóżku. Nogi o ścianę i zaczęłam robić zdjęcia. To była dość trudna sesja, bo cały czas nie pasowało mi ułożenie materiału lub nóg. W końcu miałam to jedno udane 🙂

6. Spróbuj efektu lewitacji w Photoshopie 

Jeśli lubisz nieco bardziej pobawić się obróbką, w bardzo prosty sposób możesz przygotować efekt lewitacji. Zrobisz takie zdjęcie w Photoshopie lub w darmowym zamienniku, jakim jest Photopea.

Proste efekty w photoshopie

7. Świece lub światełka 

W okresie jesień – zima ciężko o dobre światło w mieszkaniu. Ale! Wyciągnij lampki na choinkę lub zapal świeczki i spróbuj z nimi poćwiczyć kadry.

Ciekawe zdjęcia na Instagram w domu

Więcej pomysłów na zdjęcia

Szukasz więcej pomysłów na zdjęcia na Instagram? Zapisz się na mój newsletter i pobierz za darmo e-booka ➡️ “7 pomysłów na zdjęcia z kwiatami”. Link to zapisu znajdziesz tutaj – ZAPISUJĘ SIĘ.

___________

To Cię również może zainteresować:
Jeśli podobał Ci się ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej o robieniu kreatywnych zdjęć, zapisz się na moją listę mailową. Otrzymaasz darmowy rozdział e-booka. Co tydzień wysyłam wiadomości pełne inspiracji.


Regulamin Sklepu  |   Regulamin i Polityka Prywatności