Kreatywne pomysły na zdjęcia

Prowadzenie konta na Instagramie może być zabawą lub obowiązkiem. Dużo czytałam o spójności, zasięgach, hashtagach. Przechodziłam fazę, co trzeba robić, by mieć milion obserwujących w miesiąc, porównywałam się do innych, ogólnie Instagram zaczął mnie męczyć. Przebywanie tam zmieniło się w surowy obowiązek. Nie skupiałam się zbytnio jakie zdjęcia wrzucam, bardziej było to na zasadzie – a dam byle co, by było. Chwila, to po co ja w ogóle jestem na Instagramie?

Ciekawe zdjęcia na Instagram

Jakie zdjęcia mam publikować?

Zastanowiłam się, co chcę publikować na Instagramie. Nie chciałam wrzucać zdjęć i pustego opisu – “sesja w plenerze”, “kawusia z rana”, “kotek na drodze”. Mogłabym mieć drugi profil i tam dzielić się codziennymi śniadaniami, litrami wypitej kofeiny i zwierzętami, tylko że, nie mam czasu na to. Więc określiłam się w temacie: autoportret, portret w plenerze i przyroda. Jeśli mam ochotę się pochwalić, co znajduje się na moim talerzu to wykorzystuję do tego Instagram Stories. Proste.

 

Jak robić ciekawe zdjęcia na Instagram?

Instagram codziennie zalewa fala identycznych zdjęć (polecam zajrzeć na konto insta_repeat) i ciężko jest zrobić coś, co pozwoli się nam wyróżnić. Wtedy zamiast mieć zabawę z prowadzenia konta i dzielenia się swoimi zdjęciami, jest presja i porównywanie się do innych. Jak nie chcesz zarabiać tam milionów to pomyśl, co chcesz fotografować? I zacznij to robić inaczej niż reszta.

I w tym poście chcę się z Tobą podzielić kilkoma pomysłami na ciekawe zdjęcia na Instagram.

 

1. Cienie

Jest lato, mocne światło, myślisz sobie – a nie idę robić zdjęć, bo jest za mocne słońce, a wszyscy powtarzają, by wtedy nie robić, bo będą kiepskie. A próbowałaś bawić się cieniem? Idź na spacer i poszukaj ciekawych kształtów jakie się malują na murku, roślinach, patrz pod nogi.

Kilka dni temu robiłam zdjęcia na Pergoli we Wrocławiu. Znam to miejsce, ale jakoś nigdy nie było mi po drodze z aparatem. Czekałam na swoją parę i przy okazji zaczęłam się rozglądać. Zauważyłam, jak cienie padają na chodnik, jak przecinają bluszcz na kolumnach. Super to wyglądało :)

 

2. Zdjęcia w ruchu

Podskoki, obroty, dzikie tańce – wprowadź ruch.
Umówiłam się na sesję w plenerze. Poszłam do parku z moją ulubioną modelką i w pewnym momencie zapytałam się jej czy może zacząć się powoli kręcić. Miała piękną długą spódnicę z lekkiego materiału. Jak na zawołanie zawiał jeszcze delikatny wiatr, więc zaczęłam robić zdjęcia.

 

3. Magia złotej godziny

Czyli moment tuż po wschodzie słońca lub przed zachodem. Kiedy mamy miękkie światło i śmiało można zaryzykować robić zdjęcia pod nie. Jak jeszcze trafisz na poranną mgłę lub rosę, to masz jak w banku dobre ujęcia.

 

4. Lustro

Często przy autoportrecie robię zdjęcia z niewielkim lusterkiem. I nawet nie przeszkadza mi to, że nie widać całej mojej sylwetki. Czasem sama dłoń, również ciekawie może być w ten sposób sfotografowana. Szukasz więcej inspiracji na autoportret w domu? Sprawdź e-booka, jakiego przygotowałam – e-book “Autoportret w domu”. I zacznij kombinować kreatywnie 🙂

 

5. Baw się perspektywą

Do tego pomysłu miałam na początku mieszane uczucia. Wydawało mi się to niezbyt naturalne takie obracanie, ale wychodzi nawet ciekawie. Próbowałam “chodzić po ścianie”, czyli przykleiłam prześcieradło do ściany na zwykłą taśmę przezroczystą, poukładałam kilka książek na ziemi, jakieś roślinki i położyłam się na łóżku. Nogi o ścianę i zaczęłam robić zdjęcia. To była dość trudna sesja, bo cały czas nie pasowało mi ułożenie materiału lub nóg. W końcu miałam to jedno udane 🙂

 

6. Poszłam nad jezioro

Marzyła mi się wanna i zdjęcia w niej, ale wanny tak łatwo nie znalazłam, jak jeziora 🙂 Umówiłam się z koleżanką na wodną sesję. Trafiło nam się miejsce bez ludzi, z glonami i wodą mętną. No, nie było to Lazurowe Wybrzeże ale też, nie na tym mi zależało. Chciałam by ta sesja była prosta, spokojna i taka wyszła.

Jeśli myślisz o zdjęciach wodnych to uważaj, by nie zmoczyć aparatu. I pamiętaj, jeśli zależy Ci na takiej wodnej sesji to organizuj  ją na sprawdzonych, płytkich, wodach.

Pomysły na zdjęcia portret Instagram

 

7. Kiedy nie mam pomysłu na zdjęcia to idę na pole

Mam jeden sprawdzony sposób na brak weny i bardzo lubię do niego wracać. Idę na łąkę z aparatem i moimi modelami stają się kwiaty. To pozwala się trochę odblokować, nie stresuje i modele zawsze współpracują ze mną. Masz podobnie?

 

Mam nadzieję, że mogłam jakoś pomóc przy szukaniu ciekawych pomysłów na zdjęcia. Pamiętaj, im więcej robisz zdjęć, tym coraz lepsze będą Ci wychodzić.

Potrzebujesz więcej inspiracji? Zajrzyj na mój Instagram, tam na bierząco podrzucam pomysły na kreatywne zdjęcia – @marcelina_fotografuje_

___________

To Cię również może zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Regulamin Sklepu  |   Regulamin i Polityka Prywatności