To będzie coś totalnie nowego. Bawię się czasem obróbką zdjęć w Photoshopie, jednak nigdy nie próbowałam uzyskać efektu lewitacji. W tym poście pokaże Ci, jak na przykładzie książki robię pierwsze próby.

Inspirację do tego zdjęcia znalazłam na Pinterest, niestety nie mogłam znaleźć dokładniejszego źródła.

 

Jak uzyskać efekt lewitacji? 

Przede wszystkim do tego typu zdjęć potrzebuję statywu. Muszę mieć dwa bardzo podobne do siebie kadry, więc statyw ułatwi tutaj pracę (można też aparat na czymś postawić, nie polecam jednak robić tych zdjęć tak z ręki).

Ustawiam ostrość na książce, następnie na obiektywie zmieniam tryb ustawienia ostrości z autofokus na manualny (dzięki temu jak będę robić drugie zdjęcie to ostrość się nie zmieni i zostanie na tym samym miejscu). Robię pierwsze zdjęcie. Następnie odsuwam stolik z książką i nic nie zmieniając na aparacie, robię drugie zdjęcie samego tła.

Ok, to teraz przechodzimy do Photoshopa i tam będę je łączyć.

Łączenie zdjęć w Ps

 

Lewitacją zaczynamy nowe foto wyzwanie – SOBOTA z obróbką

W kwietniu ruszam z nowym wyzwaniem na Instagramie. I to nie sama, bo pomagać mi trochę będzie Magda z @mywonderlens , która robi przepiękne zdjęcia w Photoshopie.

Odnośnie wyzwania – soboty w kwietniu będą należeć do Photoshopa. Jeśli jesteś nim zainteresowana to poniżej kilka ważnych informacji.

Pierwszym zadaniem do wykonania w Photoshopie jest: 

Przygotuj zdjęcie z efektem LEWITACJI (przedstaw lewitującą osobę lub przedmiot).

  • Czas na wykonanie zadania – do 10.04
  • 10 kwietnia publikujemy zdjęcia na Instagramie, pamiętając o dopisaniu specjalnego hashtagu #sobotazobróbką (z polskimi znakami)
  • Następne nowe zadania będą się pojawiać w poniedziałki w mojej relacji na IG. Zostaną również przypięte na profilu pod zakładką “SOBOTA z obróbką”. W poniedziałki też będę robić u siebie w relacji małe podsumowanie z Waszymi najciekawszymi kadrami.
  • Dodatkowo będę przygotowywać, co poniedziałek post na blogu z materiałami pomocniczymi, tak by praca nad kolejnymi zadaniami szła nam sprawniej i przyjemniej.

Jeśli nie masz Photoshopa, ale działasz na innym w miarę podobnym programie, to jak najbardziej możesz dołączyć do wyzwania (jednak załączone tutoriale z YouTube będą o edycji zdjęć w Photoshopie). 

 

Dodatkowe materiały pomocnicze

Poniżej podaję dodatkowe materiały, które pomogą Ci jeszcze lepiej, przygotować się do tego zadania:

Ok, to tyle na dziś. I co, mam nadzieję, że widzimy się na Instagramie w sobotę 10.04 z efektem lewitacji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Regulamin Sklepu  |   Regulamin i Polityka Prywatności
🥰 20% zniżki na Autoportret w domu 🥰