Poradnik jak łatwo zmienić kolor w photoshopie

Jak zmienić wybrany kolor na swoim zdjęciu? W tym poście pokażę Ci kilka prostych i podstawowych kroków, dzięki którym udało mi się tego dokonać w Photoshopie. 

 

Jak zmienić kolor w Photoshopie? 

Od razu zaznaczę, że ten sposób zmiany koloru mi najbardziej odpowiada. Zdaję sobie sprawę, że jest wiele innych dróg, może i lepszych. Jednak sposób, w jaki ja zmieniam kolor, dobrze mi się sprawdza i tym podzielę się z Tobą w dalszej części tego posta.

Zmiana koloru na zdjęciu

jak zmienić kolor w photoshopie

jak zmienić kolor w Photoshopie

Jak zmienić kolor Photoshop

Zmiana koloru – dołącz do wyzwania na Instagramie!

Zmień kolor w Photoshopie lub innym podobnym programie i oczywiście to nie musi być tło. Spróbuj pokombinować może na kwiatku? Albo na owocu? Ubraniu? Wybierz sobie jeden przedmiot i spróbuj zmienić jego kolor na inny. Po więcej informacji na temat wyzwania zajrzyj na Instagram – Wyzwanie.

Wskazówki:

  • dobrze jest przygotować taki post przed i po zmianie koloru
  • jeśli wydaje Ci się, że kolor jest zbyt intensywny, zmniejsz jego nasycenie
  • jeśli na zdjęciu będziesz ty lub inna osoba, to przy zmianie koloru dobrze przypatrz się, jak to wpływa na odcień skóry. Nie chcesz chyba być niebieska lub zielona. Zobacz, jak ja przywróciłam naturalny odcień swojej dłoni i powtórz te kroki u siebie.

 

Dodatkowe materiały pomocnicze:

__________

To Ci się również może spodobać – Jak uzyskać efekt lewitacji w Photoshopie.
Jeśli podobał Ci się ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej o robieniu kreatywnych zdjęć, zapisz się na moją listę mailową. Otrzymaasz darmowy rozdział e-booka. Co tydzień wysyłam wiadomości pełne inspiracji.


1 comment on “Jak zmienić kolor w Photoshopie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Regulamin Sklepu  |   Regulamin i Polityka Prywatności