Jak fotografować siebie bez statywu

Nie masz statywu, a chcesz zrobić sobie sama zdjęcie? Przychodzę z pomocą! Podzielę się z Tobą kilkoma pomysłami na autoportrety, do których nie potrzebujesz statywu. 

Jak zrobić autoportret bez statywu? 

Pewnie nie raz budowałaś własne konstrukcje, na których opierałaś sprzęt i robiłaś sobie zdjęcie. Krzesło, góra książek, kij od szczotki, deska do prasowania, no można naprawdę nieźle pokombinować z tymi przedmiotami i zbudować coś, co zastąpi statyw.

Kij od szczotki nie zastąpi statywu

Nie polecam tego na dłuższą metę. Takie rozwiązania są mało stabilne. Nie zastąpią statywu i w końcu Twój aparat zaliczy upadek. A tego chyba nie chcesz, prawda? 🙂

Zostawmy te kije od szczotki i deski do prasowania. Pomyślmy jak zrobić autoportret bez statywu?

Autoportret bez statywu – szukaj odbić

  • W kałuży. Tylko nie w tej na środku ulicy.
  • W witrynach sklepów, które często mijasz po drodze.
  • W lustrze, które masz w domu.

Jak zrobić sobie zdjęcie bez statywu

Nie chcesz pokazywać twarzy? Zasłoń się aparatem

Dopiero zaczynasz przygodę z autoportretem? To ujęcia w lustrze powinny Ci się spodobać. Tak najprościej jest zrobić sobie samej zdjęcie.

  • Nie potrzebujesz statywu.
  • Nie chcesz pokazywać twarzy? Zasłoń się aparatem.
  • Dodatkowo możesz pokombinować z innymi przedmiotami. Jak przyłożyć liścia do obiektywu. Uzyskasz ciekawe rozmycie na swoim kadrze.

Szukasz więcej inspiracji na autoportrety w domu? Zajrzyj na mojego Instagrama @marcelina_fotografuje_ 

Znajdziesz nie tylko pomysły na kadry, również wskazówki jak robić sobie ciekawe zdjęcia. Zobacz, jak szybko rozkręcisz się kreatywnie z autoportretem.
Jeśli podobał Ci się ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej o robieniu kreatywnych zdjęć, zapisz się na moją listę mailową. Otrzymaasz darmowy rozdział e-booka. Co tydzień wysyłam wiadomości pełne inspiracji.


Regulamin Sklepu  |   Regulamin i Polityka Prywatności