Jak zrobić ciekawy autoportret telefonem w domu

Jak pracuję nad autoportretem to najczęściej działam z lustrzanką. Jednak są dni, kiedy mi się nie chce rozkładać całego sprzętu. Do tego łączyć z aplikacją na telefonie, która tak często mi się zawiesza, że odechciewa mi się fotografowania. Wtedy wyciągam telefon.

W tym poście podrzucę Ci 5 pomysłów na ciekawy autoportret, który na spokojnie możesz wykonać telefonem w domu. 

 

W lustrze 

Często powtarzam, że jest to najprostszy autoportret do wykonania. I nie potrzebujesz do tego statywu. Jedynie lustro możesz przed zdjęciem przetrzeć, by nie było widać na nim kurzu lub smug.

pomysły na zdjęcia

 

Z kwiatem

Przy oknie. Wystawiłam rękę przed szybę, by bardziej się odznaczała od całej reszty. Telefon stał na statywie, co ułatwiło mi zrobienie autoportretu.

Jak zrobić autoportret telefonem - inspiracje

 

Książka

Czy poszłam do biblioteki i specjalnie rozglądałam się za książkami, których okładka pasowałaby do twarzy? Pewnie, że tak 😁

Inspiracje wzięłam od @bardziejlubieksiazki , gdzie na jednym z Diany zdjęć zobaczyłam jak świetnie można pobawić się w #bookface .

Zdjęcie zrobiłam w dość szybkim czasie przy drzwiach od pokoju – zarzuciłam na nie zielony koc i przyczepiłam starą gazetę. Ustawiłam się tak, by książka była na mojej pół twarzy. Zdjecie oczywiście wykonane telefonem, na trybie portretowym (iPhone SE).

pomysły na zdjęcia na Instagram

 

Cień

Zabawę z cieniem odkryłam w poprzednim roku, kiedy narzekałam na ponurą jesień/zimę.

Miałam różne pomysły na zdjęcia, ale jak się za nie wziąć, kiedy taka ciemnica w domu? I wtedy przyszła do mnie nocna lampka. W sensie pomysł, sama lampka nie chodzi.

Ustawiłam się z dodatkiem, jakim były uszy wycięte z kartonu, które rzuciły ogromny cień na ścianę za mną.

kreatywne zdjęcia na Instagram

 

Z kawą

I to w pościeli, czyli poranny flatlay. Przy tym zdjęciu pomagał mi mój luby, ale mam podobne, które zrobiłam sobie sama, za pomocą kija od szczotki (przykleiłam go do statywu 😅)

Planując to zdjęcie ubrałam specjalnie taki sweter, by pasował do koloru poduszek. Obróbka w Lightroomie – nałożyłam ciepły preset, który dodał zdjęciu nieco jesiennego klimatu.

Ebook autoportret w domu

 

Szukasz więcej pomysłów na autoportret? 

To podrzucam mój e-book „Autoportret w domu”, a najlepiej to w zestawie z „Autoportret telefonem”- zajrzyj do sklepu.

To pakiet, w którym znajdziesz mnóstwo pomysłów na kreatywny autoportret. Szczególnie w dodatku z telefonem znajdziesz:

  • 15 stron porad i wskazówek, jak robić autoportret telefonem
  • 13 pomysłów na codzienny autoportret (choćby z wykorzystaniem lusterka, przy oknie i w pościeli)
  • W czym pomagają mi wyzwania na Instagramie

Sam e-book „Autoportret w domu” jest również do zrobienia telefonem. Choć większość zdjęć wykonywałam lustrzanką, to sądzę że są do powtórzenia telefonem (może ze zdjęciami na długim czasie będzie problem).

➡️ Zapisz się na newsletter i pobierz darmowy rozdział „Jak planuję sesję?” 

Odwiedź Instagram, na którym również dzielę się pomysłami na autoportrety w domu ➡️ @marcelina_fotografuje_
Jeśli podobał Ci się ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej o robieniu kreatywnych zdjęć, zapisz się na moją listę mailową. Otrzymaasz darmowy rozdział e-booka. Co tydzień wysyłam wiadomości pełne inspiracji.


Regulamin Sklepu  |   Regulamin i Polityka Prywatności