Ciekawe zdjęcia ze światełkami

Jak robić zdjęcia, kiedy ciemno na zewnątrz? I to jeszcze w domu? Bez obaw. Podrzucę Ci 3 pomysły na ciekawy autoportret, który wykonasz bez wychodzenia na zewnątrz, ze światełkami.  

Autoportret ze światełkami 

Bardzo lubię robić autoportret z dodatkiem światełek na choinkę, ponieważ dzięki temu mogę uzyskać ciekawe rozmycie w tle. Najczęściej robię zdjęcia na niskiej przysłonie (f/1.8 – 2.5), dzięki temu lampki są nieostre i tworzą świetliste kule.

Świeca i światełka 

Jak zrobić zdjęcie ze światełkami

Ja już sobie poparzyłam palec, więc wiesz, bezpieczna odległość musi być 😅 Możesz też zrezygnować ze świecy i ustawić się z samymi lampkami.

Światełka były przyklejone za pomocą taśmy biurowej do ściany. Ustawiłam się na tyle daleko od nich, by przy robieniu zdjęć na przysłonie f/1.8 mieć rozmyte tło.

Nie namawiam do przyklejania światełek do ściany, jeśli obawiasz się, że możesz taśmą uszkodzić coś. Ale możesz je np zawiesić na drzwiach od pokoju i na ich tle się ustawić.

Przy oknie z lusterkiem 

Autoportret z lustrem

Przy tym zdjęciu może nie ma nocy, ale robiłam je po zmroku. Ustawiłam lusterko na parapecie. W ręce trzymałam światełka, które były bardzo blisko obiektywu. Robiłam je również na przysłonie f/1.8, co ciekawie rozmyło lampki. Jeśli masz średni widok z okna i nie chcesz mieć widocznego tego, co jest na podwórku, to polecam poczekać, aż całkiem się ściemni i dopiero wtedy robić zdjęcia.

Długi czas naświetlania ze światełkami

Długi czas naświetlania ze światełkami

Bardzo lubię działać z długim czasem naświetlania. Szczególnie wieczorem z lampkami. Jest to dla mnie świetna zabawa, która pozwala mi jeszcze bardziej rozwijać się w fotografii.

Jeśli jesteś ciekawa, jak zrobić takie zdjęcie, to ustaw się w dowolnym miejscu w pokoju. Weź światełka. Aparat niech stoi na statywie. Ustawienia, jakie miałam na lustrzance to f/7,1, czas naświetlenia 3 sek, i dodatkowo miałam podpiętą lampę błyskową. Jednak bez tej lampy, również może Ci wyjść podobne. Następnie zaczęłam kręcić światełkami koła i uzyskałam taki efekt, jak widzisz na zdjęciu u góry.

Więcej pomysłów na autoportret 

W moim e-booku „Autoportret w domu” znajdziesz więcej pomysłów na zdjęcia, które możesz zrobić nie tylko z lampkami, ale również z latarką, czy nawet światło z telewizora super się przyda. Zamiast chować aparat, bo światła dziennego brak, próbuj kombinować chociażby ze światełkami. Zajrzyj do sklepu i zobacz e-book.

Jak zrobić kreatywny autoportret fotograficzny

______

Te wpisy również mogą Cię zainteresować:
Jeśli podobał Ci się ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej o robieniu kreatywnych zdjęć, zapisz się na moją listę mailową. Otrzymaasz darmowy rozdział e-booka. Co tydzień wysyłam wiadomości pełne inspiracji.


Regulamin Sklepu  |   Regulamin i Polityka Prywatności