To jest jedno z tych zdjęć, których obróbka zajęła mi mniej niż 5 minut. I dziś pokażę Ci cały proces. Od razu zaznaczę, że edytuję zdjęcia w Photoshopie i Lightroomie. Więc jeśli posiadasz Ps i chcesz zacząć robić swoje pierwsze fotomontaże to pokażę Ci przykład z meduzą. 

 

Meduza w chmurach

Przygotowanie

Ze strony Unsplash pobrałam zdjęcie meduzy. Na swoim dysku mam kilka kadrów zachodu słońca, przygotowałam sobie taki powiedzmy najlepszy i to w zasadzie tyle.

Ten post kieruję bardziej do osób, które wiedzą jak obrabiać zdjęcia w Lightroomie, znają się w miarę dobrze z suwakami, krzywą i chcą spróbować swoich sił w Photoshopie.

Poniżej znajdziesz film jak dodałam meduzę do zachodu słońca.

 

Obróbka w Ligtroomie

Wiem, że mogłam od razu edytować całe zdjęcie w Photoshopie, ale szczerze to wolę je obrabiać w Lightroomie. Jest mi po prostu łatwiej. I też program mi się tak często nie zacina, jak w przypadku Ps. A nie chciałabym w chwili zdenerowania wyrzucić komputera przez okno 🙂

Daj znać, czy taki film przyda Ci się i może chciesz zobaczyć więcej podobnych? Nie jestem mistrzynią Photoshopa, sama uczę się jeszcze podstaw, ale meduzę w chmurach mam już opanowaną 🙂
Jeśli podobał Ci się ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej o robieniu kreatywnych zdjęć, zapisz się na moją listę mailową. Otrzymaasz darmowy rozdział e-booka. Co tydzień wysyłam wiadomości pełne inspiracji.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Regulamin Sklepu  |   Regulamin i Polityka Prywatności