Jak zrobić jesienny portret

Powiedziałabym, że jesień to najlepsza pora na fotografowanie w plenerze. Jednak ostatnio robię dużo zdjęć w domu, i pomyślałam sobie – w sumie to też jest dobre. W tym wpisie pokażę Ci, jak można zrobić jesienny portret w mieszkaniu. 

 

Jesienny portret w domu

Z liściem 

Jak jesień to tradycyjnie musi być choć jeden portret z liściem. Przygotowując się do tego zdjęcia, szukałam takiego liścia, który kolorem by pasował do mojego swetra. Tu oczywiście można do woli bawić się barwami, łącząc czerwienie z żółciami. Nic Cię nie ogranicza. Możesz do portretu wykorzystać pojedynczy liść, jak i bukiet.

Jesienny portret w domu

 

Po prostu codzienność

Bez kombinowania szukam inspiracji w swojej codzienności. To jest dobre ćwiczenie na fotografowanie w domu. Szukanie interesujących kadrów w prostej, czasem i nudnej codzienności. Jak spróbowanie portretu ze schowaną głową w szafce w kuchni, lub z kubkiem i w mokrych włosach.

 

Z dynią

Nie jestem na tyle uzdolniona, by w dyni wyciąć twarz i później założyć sobie na głowę (aż mam wizję jednej sceny z serialu The Office, jak Dwight wkłada dynię na głowę, a potem nie może jej zdjąć), ale mini domek jestem wstanie przygotować. W ogóle to nawet nie trzeba biegać do sklepu po taką ogromną dynię (chyba że robisz zupę), a poszukać małych, które równie dobrze można wykorzystać do portretu. Jak na przykład ten kadr od Diany @bardziejlubieksiazki – zobacz tu.

A ja co, nastawiam wodę na herbatę i wpadaj do dyniowego domku na jakieś ciasto 😉

jesienny portret

 

Jesienne fotomontaże w Photoshopie

Jak mam więcej czasu na obróbkę to działam w Photoshopie. To daje mi możliwość pokombinowania nieco bardziej przy autoportrecie. Tak pisałam o tej dyni, której nie mogłabym umieścić na swojej głowie, a tutaj w programie Ps udało się i nikt nie ucierpiał przy tym.

Przy książkach z kominkiem inspirowałam się zdjęciem od Kika – https://www.instagram.com/kutovakika/)

_________

Te posty również mogą Ci się spodobać:
Jeśli podobał Ci się ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej o robieniu kreatywnych zdjęć, zapisz się na moją listę mailową. Otrzymaasz darmowy rozdział e-booka. Co tydzień wysyłam wiadomości pełne inspiracji.


Regulamin Sklepu  |   Regulamin i Polityka Prywatności