Kreatywność jak pracować nad lepszymi pomysłami

Skąd brać kreatywne pomysły na zdjęcia? Przestań przeglądać Instagram i zobacz, co Cię otacza. W tym poście znajdziesz aż 10 wskazówek, które pomogą Ci generować lepsze pomysły zdjęcia. 

10 wskazówek jak mieć lepsze pomysły

I nie bać się ich realizować:

  1. Przestań sobie wmawiać, że nie jesteś kreatywną osobą, bo jesteś. Każda z nas jest kreatywna na swój sposób.
  2. Ograniczenia pobudzają Twoją kreatywność. Kiedy powiesz sobie “dobra, chciałabym mieć zdjęcie z kwiatami”, o wiele łatwiej będzie Ci się za to zabrać niż miałabyś sobie powiedzieć “chciałabym mieć jakieś zdjęcie”
  3. Im więcej zdjęć robisz, tym będą one lepsze. Czytaj foto blogi, szukaj filmów na YouTubie, kup kurs (i przerób go), rozwijaj się. To Cię nauczy zwracania uwagi, gdzie popełniasz błędy i poprawiania ich przy kolejnych sesjach.
  4. Przejrzyj swoje stare zdjęcia i zastanów się, jak mogłabyś je pokazać inaczej? Inna perspektywa? Poza? Światło? Może mogłoby być bardziej rozmyte?
  5. Pamiętaj, że inni też są niepewni swoich pomysłów i zastanawiają się, czy są one dobre.
  6. Kreatywność nie bierze się z siedzenia. Zamiast przeglądania Instagrama w poszukiwaniu inspiracji, pójdź na spacer, zwróć uwagę, co mijasz po drodze. Kiedy ostatni raz byłaś na wystawie, w muzeum?
  7. Ucz się nowych rzeczy.
  8. Rób zdjęcia dla siebie. Nie tylko pod algorytmy.
  9. To, co tworzysz, powstaje z tego, czym się otaczasz. Kto lub co cię inspiruje?
  10. Nie bój się swoich pomysłów. Na początku mogą wydawać się kiepskie, głupie. Nie są.

Po więcej odsyłam tutaj – 40 One-Sentence Creativity Tips
Jeśli podobał Ci się ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej o robieniu kreatywnych zdjęć, zapisz się na moją listę mailową. Otrzymaasz darmowy rozdział e-booka. Co tydzień wysyłam wiadomości pełne inspiracji.


Regulamin Sklepu  |   Regulamin i Polityka Prywatności