Jak połączyć dwa zdjęcia w photoshopie

Jak zrobić kreatywny autoportret z prześwitującymi dłońmi? W tym wpisie pokażę Ci moje przygotowania do zdjęcia oraz jak w prosty sposób uzyskałam efekt prześwitujących dłoni ma twarzy. 

Pomysł na kreatywny autoportret z prześwitującymi dłońmi

Przygotowania do zdjęcia

Na początek potrzebujemy chęci do zrobienia sobie dwóch różnych zdjęć, nieco cierpliwości i programu, który pomoże nam połączyć te dwa zdjęcia. Swój autoportret z prześwitującymi dłońmi przygotowałam w Photoshopie.

Jeśli nie masz dostępu do Photoshopa jest darmowy zamiennik Photopea, w którym przygotujesz podobną obróbkę zdjęcia. Znajdziesz ten program tu: zobacz Photopea.

Więc:

  • Znajdź miejsce, gdzie będziesz robić sobie zdjęcia.
  • Wykonaj ich kilka w różnych pozach. Możesz na jednym patrzeć w obiektyw, na drugim zasłonić się rękami (jak ja zrobiłam) lub wymyślić sobie inne ustawienie.
  • Wybierasz 2 zdjęcia, które połączysz ze sobą.

łącznie dwóch zdjęć ze sobą

Mając gotowe dwa zdjęcia, dodałam je do Photoshopa. By uzyskać efekt prześwitujących dłoni na mojej twarzy, skorzystałam z mocy suwaka, który znajduje się przy kryciu w panelu “Warstwy”.

Krycie określa stopień widoczności lub niewidoczności wybranego obrazu.

Zmniejszyłam krycie zdjęcia z rękami na twarzy. Poniżej jest przykład zastosowania.

Autoportret w domu

Mając ustawione krycie na 100% nic nie prześwituje. Jak zmienimy na 0%, zdjęcie zniknie. By uzyskać efekt prześwitujących dłoni na mojej twarzy ustawiłam je na 39%.

Mając tak przygotowane zdjęcie, mogę je teraz obrobić w Lightroomie lub Photoshopie i popracować nad światłem, cieniami, kontrastem, zmianą kolorów itd.

Jak sama widzisz, nie jest to nic skomplikowanego, a prosty przykład jak możesz swoje zdjęcia nieco urozmaicić.
Jeśli podobał Ci się ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej o robieniu kreatywnych zdjęć, zapisz się na moją listę mailową. Otrzymaasz darmowy rozdział e-booka. Co tydzień wysyłam wiadomości pełne inspiracji.


Regulamin Sklepu  |   Regulamin i Polityka Prywatności