Inspiracje na zdjęcia autoportret

Od początku tego roku mocno się zainteresowałam autoportretem. Miałam dość sytuacji, kiedy w mojej głowie pojawiał się kolejny i być może dobry pomysł na zdjęcie, a ja nie miałam komu ich zrobić. By już Lubego nie prosić cały czas o pomoc, zaczęłam sama sobie robić zdjęcia.

 

Jak zrobić kreatywny autoportret?

Ostatnio pisałam jak przygotowuję się do autoportretu, a teraz podzielę się z Tobą kilkoma kreatywnymi pomysłami na wykonanie.

Zacznij czerpać inspirację od innych fotografów. Na początku zdjęcia nie będą dobrze wychodzić, ale im więcej będziesz ich robić to zauważysz, że z czasem będą lepsze. Nie namawiam do kopiowania czyjegoś stylu, ale jak chcesz poćwiczyć, to dlaczego nie wykonać podobnego zdjęcia, jakie zrobił Twój ulubiony fotograf? Nie masz kim się inspirować? Znajdź sobie taką osobę. Przejrzyj Instagrama i zobacz czyje prace Ci się podobają.

 

1. Kwiaty najlepszy dodatek do zdjęcia

To było moje pierwsze podejście do autoportretu. Poszłam do kwiaciarni pod blokiem, kupiłam kilka gałązek kwiatów i zaczęłam z nimi kombinować. Bardzo podobają mi się ujęcia pleców, więc dlaczego nie zacząć od tego?

 

2. Napełnij szklankę lub wazon wodą

I przyłóż swoją twarz. Zobaczysz jaki super efekt wychodzi. To mogą być nawet kieliszki. Przejrzyj zdjęcia na Pintereście z wykorzystaniem szkła. Nie wspomnę ile się naśmiejesz przy takiej sesji, z resztą sama zobaczysz.

 

3. Wykonaj zdjęcie przez szybę

U mnie dobrze się sprawdziła niewielka szyba wyciągnięta z obrazu oraz drzwi balkonowe. Z szybą był mały problem, bo trzymając ją, ciężko robi się zdjęcia. Prościej jest z oknem. Raz fotografowałam po deszczu i szczerze to na początku nie spodobał mi się ten pomysł. Fotografie nie były ostre i sama już nie wiedziałam czy to dobrze wygląda. Jednak powoli przekonuję się, że nie wszystkie zdjęcia muszą być jak żyleta. Krople też możesz sobie sama zrobić – weź spryskiwacz do kwiatów i popsikaj szybę.

 

4. Wycinki z gazet

Weź gazetę, znajdź w niej twarz w miarę dużą i wytnij oczy, usta lub nos. Przyłóż do swojej twarzy i kombinuj. Zrobiłam tak z wyciętymi oczami w okularach. A jak nie masz gazety, bo nie chcesz zbierać makulatury, to zawsze możesz sobie narysować.

 

5. Wykorzystaj lusterko do zdjęć

Nie musi to być ogromne lustro, małe wystarczy. Dzięki temu możesz skupić się na detalach lub pobawić się w łączenie dwóch zdjęć w jedno. U mnie to dopiero początek takiej zabawy, bo tutaj już Photoshop wskakuje i praca na warstwach, za którymi nie przepadam.

 

6. Pobaw się kolorem – farbki plakatowe

Pomysł na zdjęcia z wykorzystaniem farbek plakatowych powstał przy jednym z fotograficznych wyzwań, które organizuje co wtorek Kobieca Foto Szkoła. Jak dziecko uciapałam twarz, ręce farbkami i zrobiłam zdjęcie. Nie bój się pobrudzić czasem.

 

7. Pójdź na łąkę

Idź w plener. Nie jest mi łatwo to pisać, bo uwierz mega się wstydziłam pójść pierwszy raz w plener ze statywem i wszystko rozkładać. Mijają Cię ludzie, patrzą z ciekawością co robisz, ale to zasadzie tyle. Mnie nikt nie zagaduje, nie wskazuje palcem. Zresztą po 5 minutach wstydu przechodzi mi, bo jestem zbyt zajęta robieniem sobie zdjęcia.

 

8. Dla odważnych – wyjdź w plener o wczesnej godzinie

A jak już bardzo nie chcesz iść sama w ten plener, to umów się z kimś. Tak jak ja to zrobiłam. Zgadałam się z Asią Dla Bab przez Instagram i razem poszłyśmy o 5 rano do pobliskiego parku. Godzina nie jest łatwa na wyjście z aparatem, ale ja doczekać się nie mogłam. Światło o tej porze jest magiczne. W parku jeszcze unosiła się mgła, więc czego chcieć więcej? Może sarenki przebiegającej 😉 Zobacz jakie zdjęcia zrobiła też Asia.

 

9. Letnie zdjęcia na balkonie ze złotem

Od kilku lat mam naszyjnik w kolorze złotym, który może raz ubrałam. Ostatnio grzebałamw szafie i znalazłam go. Zastanawiałam się jak mogłabym go wykorzystać do zdjęcia. Na balkonie miałam już przygotowany aparat na statywie, to może jeszcze zrobię coś z tymi świecidełkami? Przyłożone blisko do obiektywu odbijały światło, co dało super efekt odblasku plus złota mgiełka pojawiła się na zdjęciach. Zastanawiałam się tylko jak naszyjnik umieścić. Skoro ma być kreatywnie to będzie – wzięłam metalowy wieszak na ubrania, zahaczyłam go o aparat, powiesiłam tak świecidełka, by były blisko obiektywu i zaczęłam robić zdjęcia.

 

10. Zrób sobie zdjęcie z kawą

Nie ma przyjemniejszego widoku dla mnie jak zdjęcie człowieka z kawą. Poważnie. Ja zaraz mam ochotę na kolejną dolewkę. Wykorzystaj swój balkon lub taras i napij się kawy, a przy okazji zrób sobie zdjęcie.

Kreatywny autoportret

 

To jak podejmiesz wyzwanie i zrobisz sobie kreatywny autoportret? Wiem, że jesteś gotowa 🙂 Daj znać jak któryś z pomysłów szczególnie Ci się spodoba. Jeśli działasz na Instagramie to oznacz mnie, chętnie zobaczę jak wyszło.

1 comment on “10 pomysłów na kreatywny autoportret

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Regulamin Sklepu  |   Regulamin i Polityka Prywatności