jak być kreatywnym?

Książki, które rozwijają kreatywność – mam dla Ciebie trzy propozycje! Szczególnie zobacz je, jeśli dopadł Cię kryzys twórczy.  

Jak rozwijasz swoją kreatywność? Zobacz te książki 👇🏻

Rób swoje. 10 sposobów na kreatywność w każdym czasie – Austin Kleon

Jak wspierać swoją kreatywność, kiedy przychodzi kryzys? Austin podrzuci Ci na to kilka sposobów.

Jest to książka na jeden wieczór. Krótka i treściwa, z dodatkiem ilustracji.

Szczególną uwagę zwróciłam na rozdział o codziennej rutynie, która pomaga nam skupić się na tym, co jest ważne. Dzięki niej możemy wprowadzić dobre nawyki i lepiej wykorzystać swój czas.

Również ważny był dla mnie fragment o tym, jak zacząć dobrze dzień. Czytanie maili, wiadomości, sprawdzanie powiadomień, to wszystko wprowadza niepokój i chaos do naszego dnia. Dajmy sobie chwilę na pobycie sami ze sobą. W ciszy i w spokoju.

I oczywiście spacery! Jeden z moich ulubionych sposobów na wietrzenie głowy i robienie z moim partnerem burzy mózgów. Jest to czas, kiedy mogę z siebie wyrzucić, to co mnie męczy i poukładać swoje myśli.

Więcej o książce poczytasz tutaj: Rób swoje. 10 sposobów na kreatywność w każdym czasie – Austin Kleon

 

Twórcza odwaga – David Kelley, Tom Kelley

O tej książce usłyszałam w podcaście “Kreatywnie U Janoszuk”. Nie pamiętam konkretnego odcinka, ale była mowa o rozwijaniu kreatywności i Urszula polecała sięgnąć po “Twórczą odwagę”.

Książka dała mi porządnego kopa, jeśli chodzi o kreatywne działania. Szczególnie mocno przemawiały do mnie fragmenty, w których była mowa jak nie dać strachowi przed porażkami i brać je jako lekcje.

“Bez względu na to, czy uważasz się za “urodzonego innowatora”, czy też twórcza odwaga jest dla ciebie nowością, nowe, lepsze pomysły będą przychodzić ci szybciej, jeśli dasz sobie i otaczającym cię osobom przyzwolenie na popełnianie od czasu do czasu błędów.”

Więcej o książce znajdziesz tu – Twórcza odwaga – David Kelley, Tom Kelley

 

Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty – James Clear

Lubię pracować nad nawykami, więc pochłonęłam tę książkę niemal na raz. Zaskoczyło mnie w niej to, jak duże znaczenie w kształtowaniu nawyków ma otoczenie. Dlaczego drobne zmiany przekładają się na większe efekty. Doskonale też tłumaczy co zrobić, by wytrwać w drodze do tych dużych efektów.

Budowanie nawyków można zacząć od drobnych rzeczy. James pisze o tym, jak niemal każdy nawyk da się wstępnie ograniczyć do dwuminutowej wersji. Dla przykładu – czytanie przed snem, zamieńmy na przeczytanie jednej strony. Nowy nawyk ma nie przytłaczać, a być na początku jak najprostszy. Dzięki czemu łatwiej będzie go kontynuować.

Więcej o książce znajdziesz tu – Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty – James Clear

A Ty co ostatnio czytałaś? Czy masz do polecenia inne książki, które rozwijają kreatywność?


Wszystkie linki odsyłające do książek działają w ramach afiliacji. Tłumacząc najprościej – jeśli ktoś zdecyduje się na zakup wymienionych przeze mnie książek w tym liście, otrzymam prowizję.
Jeśli podobał Ci się ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej o robieniu kreatywnych zdjęć, zapisz się na moją listę mailową. Otrzymaasz darmowy rozdział e-booka. Co tydzień wysyłam wiadomości pełne inspiracji.


Regulamin Sklepu  |   Regulamin i Polityka Prywatności