Bo ja tak tutaj zaczęłam temat edycji zdjęć w Photoshopie, a przecież nawet nie dałam znać, od kogo się uczę. Więc dziś będzie o ulubionych tutorialach na YouTube. 

 

Od kogo się uczę Photoshopa?

Pierwsze podejścia z kocim okiem

Moim pierwszym filmem, który znalazłam sobie na YouTube to był Torn Paper Effect | Photoshop Tutorial , czyli chciałam zobaczyć jak zrobić w Photoshopie efekt takiego rozdartego papieru. Szłam krok po kroku, jak było to pokazane na tutorialu, dzięki temu zaczęłam powoli poznawać narzędzia w Ps i mogę powiedzieć, że od tego momentu zaczęłam siedzieć dłużej nad edycją zdjęć.

Od razu podpowiem, że przy tym zdjęciu, co tutaj wrzuciłam to oczy kota wzięłam sobie ze strony https://unsplash.com/

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Marcelina (@marcelina_fotografuje_)

 

Pozwolę sobie na deszcz w domu

Bo co mnie blokuje 🙂 Skoro przez pandemię mam siedzieć na chacie, to niech coś tutaj popada. Na przykład do mojego kubka. Tutaj jak patrzę na to zdjęcie, to teraz bym dużo poprawiła, a nawet ukryła fotę na Instagramie. Ale też lubię patrzeć na te pierwsze próby, i myślę sobie – „no dobra, nie jest to idealne, ale to są początki i dużo do tej pory się nauczyłam”.

Efekt jak zrobić sobie deszcz w Photoshopie, uczyłam się z tego tutorialu – How To Add Rain Effect in your Photo | Photoshop CC Tutorial.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Marcelina (@marcelina_fotografuje_)

 

Poradnik początkującego żeglarza 

Skoro mieszkam nad morzem, to nie mogło zabraknąć pierwszej wodnej wyprawy. Pamiętam jak przygotowywałam się do tego zdjęcia – może tutaj tego nie widać, ale bardzo chciałam, by moja domowa łódka miała kształt łódki, i nawet tam pędzlem zrobiłam na niej paski pod kolor wody 🙂 No dobra, a później bardzo optymistycznie usiadłam do obróbki i słuchajcie, po 3 minutach leciały takie kurwy, że chyba całe bloki mnie słyszało. Straszna była ta edycja. Przeszłam przez nią taka spocona i wkurwiona, że chciałam to wszystko zostawić. Film, na którym się wzorowałam, trwa niecałe 20 minut, a dla mnie to było z 3 godziny. Ale, w końcu coś tam udało się. Ahoj przygodo!

PS Za latarenkę robi mi słoik po ogórkach 😀

Film początkującego żeglarza w Photoshopie znajdziecie tutaj – Girl In The Sea – Manipopular

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Marcelina (@marcelina_fotografuje_)

 

Glow effect

Nie wiem, jakie jest tłumaczenie, ale dla mnie to chodzi o taką poświatę, która strasznie mi się podoba w fotomanipulacjach i próbuję się też tego nauczyć.  Podrzucę Ci moje trzy ulubione tutoriale, gdzie zobaczysz, o co mi chodzi:

Fantasy Glowing Jellyfish Miniature Photo Effect Photoshop Tutorial

 

Glowing Mushroom – Photoshop Fantasy Manipulation Tutorial

 

Fantasy Frame Photo Manipulation Photoshop Tutorial

 

A jesli chcesz tak konkretnie pojąć lepiej Photoshopa to polecam PiXimperfect oraz tutoriale od Julia Trotti.

No dobra, swoje napisałam. Mam nadzieję, że tym postem mogłam jakoś przybliżyć Ci pracę na Photoshopie. To nie zawsze jest przyjemna i szybka praca. Ale im więcej pracuję nad edycją w Ps, tym lepiej idzie kolejna obróbka. Także, trzymam kciuki za Twoją cierpliwość i przede wszystkim fantazję.

Sprawdź inne posty, w których zobaczysz jak ja uczę się Photoshopa – obróbka zdjęć w Photoshopie.
Jeśli podobał Ci się ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej o robieniu kreatywnych zdjęć, zapisz się na moją listę mailową. Otrzymaasz darmowy rozdział e-booka. Co tydzień wysyłam wiadomości pełne inspiracji.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Regulamin Sklepu  |   Regulamin i Polityka Prywatności