Jak zrobić kreatywny autoportret

Pomysły na autoportret w domu, które zrobisz w pięć minut. Bo jak wiadomo, czasem dobra jest za krótka i nie mamy czasu na robienie zdjęć. Sama nie jestem w stanie zaplanować każdej sesji, a tym bardziej poświęcić na każdą kilka godzin. Ale udaje mi się czasem zrobić ekspresowy autoportret, do którego specjalnie szykować się nie muszę. Zobacz 5 pomysłów na autoportret, które wykonałam w mniej niż pięć minut. 

Pomysły na autoportret, który zrobisz w pięć minut

Lusterko 

Klasyczne odbicie w lusterku. Moje małe lusterko umieściłam na parapecie, aparat stoi na statywie. Celowałam, by sprzęt był widoczny i moja ręka. Ostrość idzie na lusterko i odbicie. Rozmyte tło uzyskałam dzięki ustawieniu niskiej przesłony na f/1.8.

Autoportret pomysły na zdjęcia

 

Cienie od żaluzji

Zdaje sobie sprawę, że nie każda z nas ma na mieszkaniu żaluzje. Ale jeśli je posiadasz i widzisz, jak przez nie cienie padają w słoneczne dni, to koniecznie to wykorzystaj.

Czekałam na mastermind z dziewczynami (pozdrawiam ekipę! 😎), siedziałam na łóżku, które było bez pościeli, bo się wietrzyła i zobaczyłam jak cienie padają na ścianę. To hop! Szybka pozycja, podpieram swoją mądrą głowę i gotowe.

Światło w portrecie

 

Szyba

To zdjęcie przygotowałam na wyzwanie u Dominiki @kobiecafotoszkola na #fotowtorek_kfs. Szybka akcja, jakiej jeszcze nie miałam. Skoro temat wieczór/noc to poluję przy oknie. Słońce chowa się, jest godzina 21, nadal jasno. Powoli rozstawiam sprzęt. Otwieram okno na oścież, do wewnątrz, wciskam się w kąt, tak by stać za szybą. Aparat stoi po drugiej stronie szyby, sprawdzam, czy nie odbija się w oknie. Na telefonie uruchamiam aplikację (pod Nikon korzystam z WMU Wireless Mobile Utility), przybliżam się do szyby i robię zdjęcie.

Kreatywne konta na Instagramie autoportret

 

Przy firanie 

No uwielbiam! Jak będę brała ślub to chyba zrobię sobie sesję z Alkiem przy firanie i to mi wystarczy 😁 Same plusy ani jednego minusa. Nie trzeba się malować, tylko paznokcie wypada mieć czyste. Włosy mogą być nieświeże.

Przygotowałam się do tego zdjęcia tak, że postawiłam telefon na parapecie, włączyłam samowyzwalacz na 10 sekund i pyk!

Autoportret kreatywne pomysły

 

Na cebulę

Ok, tutaj musiał mi już Alek trzymać cebulę, ale zdjęcie robię na samowyzwalaczu, więc jest to autoportret 😁 Szybkie ustawienie na łóżku, telefon z tego co pamiętam oparłam o mały głośnik i lecimy z cebulą. Alek miał trudniejsze zadanie, bo musiał dobrze warzywem wymierzyć.

Marcelina fotografuje kreatywne autoportrety

 

Jeśli lubisz robić sobie zdjęcia, ale zdarzają się dni, kiedy brakuje Ci czasu i chcesz mieć coś na teraz, to zapisz sobie te pomysły (oczywiście jeśli ci się podobają), kombinuj u siebie i baw się dobrze. Tylko tam z oknem to uważaj, ok? Żadnego wychylania się. Bezpieczeństwo przede wszystkim 😎 Musiałam to napisać, bo bym się później martwiła o Ciebie!

Jeśli masz ochotę to zajrzyj na moje konto na Instagramie, tam znajdziesz jeszcze więcej inspiracji na autoportret.

___________

Zobacz inne posty o kreatywnym autoportrecie:
Jeśli podobał Ci się ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej o robieniu kreatywnych zdjęć, zapisz się na moją listę mailową. Otrzymaasz darmowy rozdział e-booka. Co tydzień wysyłam wiadomości pełne inspiracji.


Regulamin Sklepu  |   Regulamin i Polityka Prywatności