Fajne zdjęcia na Instagram

Pomysły na zdjęcia w domu, które wykonasz przy pomocy projektora. Jeśli lubisz kombinować kreatywnie przy portrecie i szukasz inspiracji, jak rozkręcić swoje zdjęcia na Instagramie to zapraszam do lektury. 

Zdjęcia w domu – projektor 

Mam świadomość, że nie każdy ma u siebie w domu projektor, który może wykorzystać w fotografii. Jednak jeśli Ty posiadasz i teraz zastanawiasz się, jak to wygląda w praktyce, to w tym poście pokażę Ci, jak ja przygotowałam się do autoportretu.

Poczekałam aż się ściemni, następnie rozłożyłam cały sprzęt. Chciałam na szybko zobaczyć, jak wyjdzie połączenie liści z portretem. Z tym na szybko to w ogóle nie wyszło, bo 1,5 godziny siedziałam i ustawiałam się do zdjęć. Raz było ok, raz już miałam dość.

Problemy podczas zdjęć 

Kiedy wyświetlałam zdjęcia liścia (wzięłam kilka ze strony unsplash.com) to nie do końca przemyślałam, czy to będzie pojedynczy, a może kilka, a może coś z makro? Przez to, co chwilę biegałam do komputera i zmieniałam obrazy. Później na spontanie ustawiałam się pod ścianą, z myślą – czy to wyjdzie dobrze?

Zdjęcia robiłam przez aplikację WMU (Wireless Mobile Utility dla Nikon), która tak bardzo mi się zawieszała, że po 5 minutach miałam dość. Ale nie byłabym sobą, gdybym się nie pocisnęła. Więc głęboki wdech, wydech i działałam.

Używałam obiektywu 50mm, przy którym było mi dość ciasno robić te zdjęcia. Teraz wiem, że na drugi raz spróbuję z samym telefonem.

Ogromnym plusem akcji z projektorem jest to, że tak naprawdę mogę wyświetlić sobie różny obraz i pod niego wymyślić sobie cały koncept sesji. Jak owady (co już kiedyś próbowałam z ćmą, możesz zobaczy tutaj), albo podziałać coś z różnymi kształtami i spróbować takiego kadru – zobacz inspirację).

Jestem strasznie zajarana, szczególnie tym pomysłem z różnymi owadami. Tylko muszę do tego usiąść tak konkretnie i z planem.

Czyli:

  • rozrysować sobie kilka pomysłów na kadry, które mi pomogą lepiej ogarnąć przygotowanie się do zdjęć i też robota pójdzie szybciej
  • spróbować zrobić kilka zdjęć również w poziomie, co pozwoli mi na pokazanie szerszego kadru (jestem nauczona, by robić tylko w pionie pod Instagram)
  • by pokombinować i zrobić zdjęcie telefonem, co zaoszczędzi mi nerwów i nie będę musiała uruchamiać tej przeklętej aplikacji

No i tak to mniej więcej wygląda. Jeśli masz projektor i chcesz spróbować podobnych kadrów to działaj. Niech Twoje zdjęcia na Instagramie zaczną się wyróżniać.

Rozkręć swoją kreatywność 

A jeśli chcesz nauczyć się robić bardziej kreatywne autoportrety to sprawdź mojego e-booka „Autoportret w domu”. W tym e-booku pokazuję, że nie potrzebujesz super miejsca, ogromnej przestrzeni, do robienia fajnych zdjęć na Instagram. Rozkręć swoją kreatywność na jesień z „Autoportretem w domu” – zobacz więcej.

 
Jeśli podobał Ci się ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej o robieniu kreatywnych zdjęć, zapisz się na moją listę mailową. Otrzymaasz darmowy rozdział e-booka. Co tydzień wysyłam wiadomości pełne inspiracji.


Regulamin Sklepu  |   Regulamin i Polityka Prywatności